Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vesmírné lodě <

Rozměry: průměr 2500-3000m, výška 800 - 1200m

Použití: městská loď

Materiál: -

Zdroj:  zpm (3), solární panely, geotermální energie

Pohon: podsvětelný pohon, mezihvězdný hyperpohon, mezigalaktický hyperpohon, pohon červí díry

Zbraně: drony
námy přidané: railguny

Obrana: antický energetický štít

Ostatní: hvězdná brána, databáze antiků, ovládací křeslo, transportéry, kolem 20 Jumperů, stázové komory

 

Historie: Tato městská loď se původně nacházela na Zemi a byla domovem Antiků. Zda-li vznikla přímo na Zemi nebo byla postavena na jiné planetě není přesně známo. Později Atlantida Zemi opustila, když Antikové prchali do galaxie Pegasus před orijským morem. Galaxie se stala novým domovem Antiků, kde začali rozšiřovat lidský život. Tím naneštěstí zapříčinili vznik rasy známé jako Wraithové. Nastalo tak období dlouhé války, přiníž se Antikové snažili svojí novou galaxii ochránit. Atlantis se tedy stala spíše bojovou základnou, která byla obléhána wraithskými loděmi po mnoho let. Díky své vyspělé technologii Antikové útokům odolávali, až dospěli do bodu, kdy se většina z nich dokázala povznést na vyšší úroveň bytí, což bylo už od začátku jejich hlavním cílem. Rozhodli se tedy město potopit, aby bylo skryto pře Wraithy, ale aby zde zůstalo pro někoho, kdo bude pokračovat v jejich válce.

Nyní: -

Obsah


Bitevní loď

Rozměry: délka 1000-1200m, šířka 300m, výška 180m

Použití: bitevní loď

Materiál: -

Zdroj: -

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: stovky dronů, energetické zbraně

Obrana: antický energetický štít

Ostatní: velké množství stázových komor, jumpery, ovládací křeslo

 

Historie: Tato třída antických bitevních lodí vznikla během války s Wraithy.  Jejich počet byl mnohonásobně nižší oproti lodím wraithským a i přesto, že byly tyto lodě v průběhu války značně vylepšovány, nepodařilo sem jim vyhrát. První a nejslabší verze těchto lodí se používala na začátku války, v době kdy také vznikli antičtí Replikátoři. Z toho důvodu také Replikátoři, bojující proti nám, měli právě tuhle verzy bitevní lodě. Později vznikla další verze, která ve válce přispěla nejvíce. Právě tento typ měla i námi první nalezená antická bitevní loď, která nesla jméno Aurora. Loď však byla značně poškozena a většího využití nezískala. Posledním a zároveň nejsilnějším typem této lodi byla námi nalezená loď jménem Orion, který vznikl těsně ke konci války.

Nyní: -

Obsah


Puddle Jumper

Rozměry: délka 8m, průměr 4,7m

Použití: víceúčelové plavidlo

Materiál: antická slitina 

Zdroj: energetické nabíjecí jádro

Pohon: podsvětelný
námy přidané: hyperpohon (nutno napájet pomocí ZPM)

Zbraně: 12 dronů

Obrana: žádná (ale maskování lze přepnout na štít)

Ostatní: maskování, holografický displej, dhd

 

Historie: Přesný vznik této lodi neznáme, ale lze ho přibližně určit do doby, kdy Antikové žili v Mléčné dráze. Poprvé jsme se s Jumperem setkali po příchodu na Atlantis, kde patřily ke standartní městské výbavě. Od té doby je expedice Atlantis používala k průzkumným misím v galaxii Pegasus. Puddle Jumper byl také použit pro druhý typ antického stroje času, který byl narozdíl od prvního typu plně funkční. Nám se podařilo nají dva z neznámého počtu strojů času. Je však možné že se jednalo o jeden a ten samý, který uvízl v čase a byl zapomenut v Mléčné dráze. Ať už tomu bylo tak nebo tak, v současnosti již ani jeden ze zmíněných strojů neexistuje.

Nyní: -

 

*zajímavosti:

  • Jumper lze ovládat dvěma způsoby. Nejdříve je ale potřeba, zapnout loď pomocí antického genu, pak jej lze ovládat pomocí myšlenek nebo klasicky ručně, přičemž ručně ji může obládat i člověk bez antického genu.

  • Ačkoli jumper nemá štíty, je velice odolný vůči energetickým střelám. Jeho plášť je tvořen neznámou antickou slitinou, která má vodivé vlastnosti, což napomáhá k vstřebávání střel a dochází ke snižování poškození.

Obsah

Al'kesh | Ha'tak | Smrtící klůzák | Tel'tak


Al'kesh

Rozměry: délka 35m, šířka 25m, výška 15m

Použití: bombardér, transportní loď

Materiál: slitiny naquadahu

Zdroj: naquadah

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: tyčové kanóny (2), plazmové pumy

Obrana: žádná

Ostatní: transportní kruhy, záchranné moduly, maskování

 

Historie: O historii této lodě vpodstatě nic nevíme. Poprvé jsme se sní setkali při obraně planety Vorash, na které v té době byla Tokerská základna. Al'kesh vznikl především pro bombardování nepřátelských základen, popřípadě k přepravě vojsk nebo zásob.

Nyní: -

Obsah


Ha'tak

Rozměry: délka 700m, šířka 650m, výška 315m

Použití: mateřská loď  

Materiál: slitiny naquadahu

Zdroj: energetické jádro, naquadah

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: tyčová děla (60), naquadahové bomby

Obrana: goa'uldské energetické štíty

Ostatní: transportní kruhy (15), záchranné moduly, letouny

 

Historie: Přesnou dobu vzniku těchto lodí neznáme, rovněž jako u ostatních goa'uldských plavidel. Víme však že jsou velice staré a staly se postupem času náhradou lodí třídy Cheops, což byly pravděpodobně vůbec první mateřské loďě Goa'uldů. Za nadvlády Goa'uldů byly Ha'taky nejsilnějšími loděmi Mléčné dráhy, s vyjímkou asgardských lodí, které je svojí vyspělostí mnohokrát převyšovaly. 

Nyní: -

Obsah


Smrtící klůzák

Rozměry: délka 8,5m, šířka 14m, výška 4,5m

Použití: útočný letoun

Materiál: slitiny naquadahu

Zdroj: tekutý naquadah

Pohon: podsvětelný

Zbraně: tyčové kanóny (2)

Obrana: žádné

Ostatní: -

 

Historie: Klůzáky pravděpodobně vznikly přibližně ve stejné době jako mateřské loďě Ha'tak, kde patří k základní výbavě. Jsou určeny jak k boji na planetách, tak i ve vesmíru. Smrtící klůzáky patří k velice obratným letounům a staly se předlohou pro pozemskou X-301, která však skončila neúspěchem.

Nyní: -

 

*zajímavosti: 

  • Křídla klůzáku se po přistání v hataku ohnou směrem pod loď, což slouží k úspoře místa.

  • Klůzák dokáže letět i pod vodou, ačkoli proto není určen.

Obsah


Tel'tak

Rozměry: délka 15m, šířka 10m, výška 6,5m

Použití: transportní loď

Materiál: slitiny naquadahu

Zdroj: krystaly

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: nejsou

Obrana: žádná

Ostatní: transportní kruhy, záchranné moduly (4), maskování

 

Historie: Vznik lodě jako u většiny goa'uldských opět neznáme, ale lze předpokládat, že se jedná spíše o jednu znovějších lodí. Tel'tak byl vyvinut zásadně pro transport, z toho důvodu byl do něj umístěn hyperpohon a maskování na úkor zbraní a štítů, které loď nepotřebuje. Jelikož je loď malá a existuje poměrně vysoký počet, byla často kradena jinými národy. Velkou oblibu si vysloužila u Tokrů, kteří ji používali ke špionážním účelům. My jsme rovněž používali Tel'taky, až do doby, kdy byly zavedeny naše vlastní lodě.

Nyní: -

 

*zajímavosti: 

  • tato loď byla navržena čistě na transport, proto často bývá upravena svým uživatelem, aby splňovala jeho požadavky.

Obsah

Válečná loď | Útočná loď


Válečná loď

Rozměry: délka 1100m, šířka 850m, výška 425m

Použití: válečná loď

Materiál: -

Zdroj: orijský generátor

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon, mezigalaktický hyperpohon

Zbraně: paprsková zbraň, pulsní zbraně

Obrana: orijské energetické štíty

Ostatní: transportní kruhy (přes 100), stíhače (500), orijské ovládací křeslo

 

Historie: Válečné lodě Orijů byly postaveny za účelem invaze do Mléčné dráhy. Jsou v podstatě nové, jejich doba vzniku se datuje do roku 2006. Navrženy byly samotnými Oriji, ale řízeny jsou převory. Krátce po vpádu do naší galaxie se staly nepřekonatelné všemi známými loděmi, až do vytvoření asgardské paprskové zbraně, díky které byly zničeny. 

Nyní: -

Obsah


Útočná loď

Rozměry: délka 15m, šířka 4m

Použití: útočný letoun

Materiál: -

Zdroj: malý orijský generátor

Pohon: podsvětelný

Zbraně: pulsní zbraně, energetické pumy

Obrana: žádná

Ostatní: kotevní přepravní systém

 

Historie: Útočné lodě vznikly spolu s Válečnými loděmi, poněvadž byly součástí jejich výbavy. K vesmírným soubojům se zvláště nepouživají, jejich funkcí je útok na povrchu planet.

Nyní: -

Obsah

BC-X304 | F-302


BC-X304

Rozměry: délka 360m, šířka 220m a 60m, výška 50m

Použití: bitevní křižník

Materiál: asgardská slitina (naquadah + trinium + uhlík)

Zdroj: naquadrie, naquadahové generátory, asgardské energetické jádro

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon, mezigalaktický hyperpohon

Zbraně: taktické hlavice MARK 8 a 9, railguny (32), asgardské paprsky (4)

Obrana: asgardské energetické štíty

Ostatní: transportní kruhy, transportní paprsek, únikové moduly, F-302

 

Historie:

Daedalus: je první lodí třídy X-304 a byl postaven jako náhrada za zničenou X-303. Původně měl zaujmout místo, již zmíněné X-303, avšak loď byla potřeba v galaxii Pegasus při obraně antického města Atlantis. Byla tedy krátce po dokončení poslána do jiné galaxie, kde sloužila jako spojka mezi Atlantis a Zemí. Pro Mléčnou dráhu byla následně postavena další loď jménem Odyssea. 

Odyssea: je druhou lodí třídy X-304, která nahradila zničenou X-303. Jejímy hlavnímy úkoly se staly obrana Země a průzkum Mléčné dráhy. 

Apollo: je již čtvrtou lodí třídy X-304 a zároveň třetí, patřící Letectvu Spojených států amerických. Krátce po uvedení do provozu měla loď za úkol bránit Zemi, před čtyřmi blížícími se orijskými loděmi. K jejich střetu však nedošlo, jelikož byla orijská hrozba zastavena za pomoci Archy pravdy. V Mléčné dráze tedy nebyla druhá loď potřeba a byla převelena do galaxie Pegasus, kde měla pomoci expedici Atlantis. 

Sun Tzu: pátá loď  třídy X-304, patřící čínské vládě, byla postavena za účelem mezinárodní spolupráce na projektu Stargate. Pojmenována byla po stejnojmeném čínském generálovi. Jednou z jejích prvních misí byla obrana Země, proti wraithskému superúlu, kde byla vážně poškozena. 

George Hammond: je šestou a zároveň poslední lodí třídy X-304. Původní jméno této lodě mělo být Phoneix, avšak těsně před dokončením byla přejmenována napočest úmrtí generála George S. Hammonda.

Nyní: 

Daedalus:

Odyssea:

Sun Tzu:

George Hammond:

Obsah


F-302 (X-302)

Rozměry: délka 14,26m, rozpětí 16,17m, výška 5,92m

Použití: útočný letoun

Materiál: naquadah, trinium

Zdroj: naquadrie

Pohon: proudové motory (2), aerospikes motory (2), pomocný raketový motor

Zbraně: malé railguny (2), útočné hlavice (4)

Obrana: žádná

Ostatní: kotevní lana

 

Historie: model letounu vycházející z prototypu označený jako X-302, který se ukázal jako úspěšný. Je založen na goa'uldské technologii, ale postaven plně pozemskou technologií. 

Nyní: -

 

*zajímavosti: 

  • V prototypu X-302 byl nainstalován také experimentální hyperpohon, který se nepodařilo nikdy uvést do plnohodnotného provozu. Hyperpohon vpodstatě fungoval, ale jeho hyerprostorové okno bylo vysoce nestabilní a tudíž velice nebezpečné. 

Obsah

Křižník | Šipka | Úl


Křižník

Rozměry: délka 762m, šířka 457m

Použití: křižník

Materiál: organický trup, trinium

Zdroj: energetické krystaly

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: energetické zbraně střední třídy

Obrana: žádná

Ostatní: transportéry, šipky, regenerace, hybernační komory

 

Historie: jak staré jsou tyto lodě není přesně známo. Vznikly pravděpodobně spolu s Úly někdy na začátku wraithské války s Antiky. Slouží především jako doprovodné či hlídkující lodě.

Nyní: -

Obsah


Šipka

Rozměry: délka 10m, šířka 4,5m

Použití: sklízeč, bojová stíhačka

Materiál: organický trup

Zdroj: energetické krystaly

Pohon: podsvětelný

Zbraně: energetická zbraň

Obrana: žádná

Ostatní: transportní paprsek, úložné zařízení, neprůhledný energetický displej, dhd, autopilot, regenerace

 

Historie: historie wraithských Šipek není přesně známa, jako je tomu u ostatních wraithských lodí. Lze ovšem předpokládat, že se jedná o nejstarší typ lodě wraithů. Jejíž hlavním úkolem byla sklizeň, která byla zapotřebí už před válkou s Antiky. Dalším důvodem k tomuto předpokladu je fakt, že loď dokáže proletět skrz Hvězdnou bránu, tudíž není závislá na hyperprostorové přepravě větších lodí.

Nyní: -

 

*zajímavosti: 

  • Motor vydává pisklavé zvuky, které oznamují příchod wraithů.

Obsah


Úl

Rozměry: délka 3200 - 3600m

Použití: mateřská loď

Materiál: organický trup

Zdroj: energetické krystaly

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: energetické zbraně

Obrana: žádná

Ostatní: stovky šipek, transportní lodě, regenerace, transportéry, hybernační komory, komory na uskladnění potravy (lidí)

 

Historie: vznik mateřských Úlů rovněž není známý, lze jej však datovat na začátek wraithské války s Antiky. Lodě mají podobný účel jako  Atlantis, jsou  tedy především pro dlouhodobý pobyt. Lze předpokládat, že právě za tímto účelem byly vytvořeny. Později byly zároveň použity, jako bitevní lodě proti Antikům. Každý úl má většinou na starosti wraithská královna, která zde zároveň splozuje nové potomky.

Nyní: -

Obsah

Cestovatelská loď


Cestovatelská loď

Rasa: Cestovatelé 

Rozměry: délka 200 m, šířka 160 m, výška 80 m

Použití: generační loď

Materiál: různé druhy kovů

Zdroj: -

Pohon: podsvětelný, mezihvězdný hyperpohon

Zbraně: energetické zbraně 

Obrana: energetické štíty

Ostatní: počítačový navigační systém

 

Historie: Tyto lodě lze považovat, jako takové záchrané archy, které zajišťují rase Cestovatelů přežití. Cestovatelé už nechtěli dále být zdrojem potravy pro Wraithy, avšak technologicky se jim nemohli rovnat. Otevřená válka tedy nepřipadala v úvahu, a tak se nakonec rozhodli uprchnout. Za tímto účelem sestavili velké množství lodí, které splňovaly podmínky pro dlouhodobý pobyt ve vesmíru. Lodě cestovatelů jsou v neustálém pohybu, většinou mimo dosah obydlených planet, čímž se úspěšně vyhýbají wraithským lodím. K planetám se přibližují pouze, pokud potřebují doplnit zásoby. Jelikož rasa Cestovatelů nemá v podstatě nic kromě těchto lodí, nejsou schopni stavět nové.

Nyní: -

Obsah

TOPlist